logo

Nowy sprzęt od WOŚP w starogardzkim szpitalu

Wysłany: czwartek, 13 marzec 2014 17:20 przez: Administrator

wosp2 1

Już po raz kolejny do Kociewskiego Centrum Zdrowia trafiły z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczne sprzęty medyczne potrzebne do ratowania zdrowia i życia naszych pacjentów. W tym roku tych najmłodszych pacjentów, bowiem wszystkie urządzenia przekazane zostały na Oddział Neonatologiczny.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi ruchome stanowisko z systemem Infant Flow służące do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodków i zabezpieczenia właściwych parametrów życiowych (np. temperatury), wyposażone w inkubator do transportu. Sprzęt będzie wykorzystywany w działaniach ratujących życie i zdrowie noworodków.


Dzięki wykorzystaniu aparatury możemy zapewnić prawidłową i skuteczną termoregulację  oraz  zastosować nieinwazyjne wspieranie oddechu u noworodka już w pierwszej minucie życia. W ruchomym inkubatorze noworodek transportowany jest na oddział neonatologiczny już z sali porodowej, co niewątpliwie wpływa na poprawę stanu zdrowia noworodka - mówi lek. Henryka Bona, Kierownik Oddziału Neonatologicznego.

Dodatkowo Fundacja przekazała na rzecz Oddziału:
- Bilirubinometr – wykonujący numeryczny, nieinwazyjny oraz przezskórny pomiar przewidywanych wartości poziomu bilirubiny w surowicy u noworodków przed fototerapią, w jej trakcie i po jej zakończeniu.
- Kardiomonitor – urządzenie medyczne, służące do monitorowania
i alarmowania parametrów fizjologicznych noworodków (oczekujemy na dostawę).
- Lampę do fototerapii – wykorzystywanej do intensywnej fototerapii, w celu skutecznego rozkładu bilirubiny, przy leczeniu żółtaczki u noworodków.
- Stanowisko resuscytacyjne – służące do udzielania pierwszej pomocy noworodkom w ciężkich stanach.
Rynkowa wartość przekazanych sprzętów szacuje się na ok. 180 tyś. zł.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w 2013r. baza sprzętów medycznych powiększyła się także dzięki darowiznom sprzętowym oraz finansowym przekazanym przez Fundację Energa , PZU SA oraz PZU Życie SA.
Fundacja Energa już po raz kolejny ofiarowała swoje wsparcie na rzecz Oddziału Ginekologiczno – Położniczego, przekazując łóżko porodowe AVE (44 399,88 zł) oraz 2 kardiotokografy do monitorowania ciąży pojedynczej oraz bliźniaczej (20 tyś. zł).
Natomiast dzięki dofinansowaniu PZU SA oraz PZU Życie SA zakupiona zastała lampa NEOBlue cozy – służąca do intensywnej fototerapii w celu skutecznego rozkładu bilirubiny przy leczeniu żółtaczki fizjologicznej u przedwcześnie urodzonych dzieci (15 tyś. zł) oraz głowica do fakoemulsyfikacji wykorzystywana przy usuwaniu zaćmy metodą fakoemulsyfikacji (dofinansowanie w kwocie 20 tyś. zł).
Wszystkim osobom oraz instytucjom, które wspierają starogardzki Szpital, przyczyniając tym samym się do poprawy komfortu hospitalizacji oraz diagnostyki pacjentów, personel i pacjenci SERDECZNIE DZIĘKUJĄ!

 

Komentarzy 365

Skomentuj© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.