logo

Poważny wypadek na Berlince tuż za Starogardem

Wysłany: czwartek, 10 październik 2013 22:36 przez: Administrator

zblewska1wyp

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj po południu w miejscowości Rokocin. W wyniku zderzenia osobowego peugeota z zafirą i oplem vivaro do szpitala trafiły trzy osoby. Droga krajowa została częściowo zablokowana. Policjanci kierowali ruchem i wyznaczyli tymczasowy objazd.

Do zdarzenia doszło około godz. 14:00 na drodze krajowej nr 22. Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki. Funkcjonariusze zastali trzy rozbite auta. Dwa z nich znajdowały się poza jezdnią. Droga była częściowo zablokowana. Mundurowi przepuszczali ruch wahadłowo. Policyjny technik zabezpieczył ślady pozostawione na jezdni przez rozbite pojazdy.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy kierujący peugeotem 19-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadąc w kierunku Zblewa zauważył na swoim pasie ruchu nadjeżdżającego z przeciwka citroena, którego kierowca wyprzedzał kolumnę aut. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i obracając się uderzył w jadącego w kierunku Starogardu Gdańskiego opla vivaro, który dachował i zatrzymał się na poboczu. Następnie obracający się peugeot uderzył w przód opla zafiry. Kierowca citroena, który zakończył manewr wyprzedzania widząc za sobą tumany kurzu zawrócił na miejsce zdarzenia.

Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca oraz pasażer peugeota oraz kierowca opla vivaro zostali przewiezieni do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach mogli powrócić do domu.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 © STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.