logo

MRDPP likwidacja czy reaktywacja?

Wysłany: wtorek, 10 wrzesień 2013 11:11 przez: Administrator

konfa stchowicz2Dzisiaj, 10 września Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie rozstrzygnie, czy zasady powoływania członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Starogardzie Gdańskim są zgodne z prawem. Nie czekając na orzeczenie sądu, przewodniczący MRDPP i jego zastępca złożyli na ręce Prezydenta Miasta rezygnacje z zajmowanych funkcji. W związku z tymi rezygnacjami Prezydent zwołał wczoraj konferencję prasową. Poniżej przedstawiamy treści zarówno rezygnacji, jak i oświadczenia Prezydenta Miasta.

Oświadczenie przesłane do mediów w reakcji na konferencję Prezydenta:

 

"Szanowni Państwo!

W związku z wystosowaniem oświadczenia przez Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego Edmunda Stachowicza odnośnie wniosków złożonych przez Przewodniczącego MRDPP Jacka Sadowskiego i Wiceprzewodniczącego MRDPP Michała Dąbrowskiego informuję, że wskazane oświadczenie pana Prezydenta w żadnym z jego elementów nie odnosi się do zawartych argumentów stawianych we wnioskach.

Uzasadnienie wniosków zawiera wprost przytoczenie Art.41i.1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, z prostym wskazaniem braku jego realizacji przez organ wykonawczy tj. Prezydenta, do którego nie nastąpiło jakiekolwiek rzeczowe odniesienie.
Próba argumentacji zawarta w oświadczeniu Prezydenta jest niemerytoryczna.

W związku z powyższym pozostawiamy Państwu ocenę naszych wniosków (w załączeniu) i oświadczenia Prezydenta Stachowicza."
Jacek Sadowski
 
Dokumenty do pobrania:
 
 
Naziemna telewizja cyfrowa na Kociewiu jest już faktem. 18 darmowych programów w bardzo dobrej jakości dociera już prawie do wszystkich. W budownictwie jednorodzinnym wystarczy zakupić dekoder lub telewizor przystosowany do odbioru programów cyfrowych i oglądać. W osiedlach, tam gdzie sygnał telewizyjny dostarcza firma UPC darmowej telewizji cyfrowej nie będzie.

Komentarzy 20

Skomentuj© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.