Odzyskany młot i pościg za nietrzeźwym

Wysłany: czwartek, 06 luty 2014 15:49 przez: Administrator
drukuj email skomentuj

policja kunka2Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego odzyskali warty ponad 4 tys. zł młot udarowy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny, który przywłaszczył pożyczone wcześniej narzędzie i przekazał je do lombardu. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty. Kolejny przestępca usłyszy dziś zarzuty za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Prawie 1,5 promila miał kierowca volkswagena, którego podczas pościgu zatrzymali policjanci z Lubichowa. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany przez funkcjonariuszy z Chojnic. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie.

Skradziony młot udarowy wrócił do właściciela

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Zblewo, który przywłaszczył warty ponad 4 tys. zł młot udarowy. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. Mężczyzna zamiast zwrócić pożyczone narzędzie właścicielowi wstawił je do lombardu. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz odzyskali utracone elektronarzędzie. Zabezpieczony przez kryminalnych młot wrócił już do właściciela. Wczoraj 33-letni mieszkaniec gminy Zblewo usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sadem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

 

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w pościgu w Lubichowie

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:00 w miejscowości Szlachta. Policjanci podczas patrolu postanowili skontrolować jadącego ulicą Ceramiczną volkswagena. Podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej siedzący za kierownicą mężczyzna znacznie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Po kilkukilometrowym pościgu kierowca porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Jak się okazało 32-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że kierowca posiadał obowiązujący do maja br. roku sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jest poszukiwany przez funkcjonariuszy z Chojnic. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Zatrzymany usłyszy niebawem zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwym i niestosowania się do wyroku sadu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto 32-letni kierowca volkswagena ukarany zostanie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Naziemna telewizja cyfrowa na Kociewiu jest już faktem. 18 darmowych programów w bardzo dobrej jakości dociera już prawie do wszystkich. W budownictwie jednorodzinnym wystarczy zakupić dekoder lub telewizor przystosowany do odbioru programów cyfrowych i oglądać. W osiedlach, tam gdzie sygnał telewizyjny dostarcza firma UPC darmowej telewizji cyfrowej nie będzie.