logo

Zderzenie trzech samochodów w Koteżach

Wysłany: czwartek, 19 grudzień 2013 15:58 przez: Administrator

3auta1Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj w miejscowości Koteże. W wyniku zderzenia trzech aut do starogardzkiego szpitala trafiły dwie osoby. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci - prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania.

Wczoraj kilka minut po godz. 10:00 dyżurny starogardzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się w miejscowości Koteże . Ze wstępnych informacji wynikało, że w zdarzeniu tym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z drogówki.

Jak wstępnie ustalili policjanci do wypadku doszło, gdy kierowca volkswagena w czasie manewru wyprzedzania w miejscu zabronionym zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem. Kierowany przez 19-letniego mieszkańca gminy Lubichowo golf zjechał na lewe pobocze i dachował. W wypadku uczestniczył również jadący za oplem mercedes. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że osoby kierujące tymi pojazdami były trzeźwe.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca volkswagena i opla. Ranne osoby trafiły do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności wypadku.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami. Nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie to najczęstsze przyczyny poważnych wypadków drogowych. Dlatego zanim wciśniemy pedał gazu lub włączymy kierunkowskaz warto dobrze się upewnić, czy nie spowodujemy w ten sposób realnego zagrożenia na drodze. Pamiętajmy, że pochopnie podjęte decyzje mogą nieść za sobą poważne konsekwencje.

Naziemna telewizja cyfrowa na Kociewiu jest już faktem. 18 darmowych programów w bardzo dobrej jakości dociera już prawie do wszystkich. W budownictwie jednorodzinnym wystarczy zakupić dekoder lub telewizor przystosowany do odbioru programów cyfrowych i oglądać. W osiedlach, tam gdzie sygnał telewizyjny dostarcza firma UPC darmowej telewizji cyfrowej nie będzie.

Komentarzy 229

Skomentuj© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.