logo

Amatorzy elektronarzędzi i złodziej kamer w rękach Policji

Wysłany: wtorek, 10 grudzień 2013 13:44 przez: Administrator

dwoch wlamywaczyPolicjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do warsztatu samochodowego. Złodzieje ukradli między innymi sprzęt komputerowy oraz markowe narzędzia elektryczne i pneumatyczne. Straty wyceniono na kwotę 11 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Niebawem włamywacze staną przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Włamywacze z warsztatu samochodowego w rękach Policji

 

Dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Na ich trop wpadli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Zatrzymani przestępcy 5 grudnia br. włamali się do warsztatu samochodowego. Złodzieje zrabowali między innymi 2 laptopy oraz markowe narzędzia pneumatyczne i elektryczne. Straty spowodowane ich działalnością wyniosły 11 tys. zł.

Interweniujący w tej sprawie kryminalni zdobyli informacje, które naprowadziły ich na trop włamywaczy. W wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymano 17 i 18-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci odzyskali również mienie utracone w wyniku przestępstwa. Skradzione komputery oraz narzędzia wróciły już do swojego właściciela. Niebawem zatrzymane w tej sprawie osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Obecnie śledczy sprawdzają, czy zatrzymani włamywacze w przeszłości nie popełnili podobnych przestępstw.

 

Złodziej kamer monitoringu zatrzymany

 

Zarzuty dotyczące kradzieży 6 kamer monitorujących usłyszał 19-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Przestępca został zatrzymany w czasie pościgu przez policjantów ze Starogardu Gdańskiego. Do zdarzenia doszło w centrum miasta, gdy kryminalni zauważyli mężczyznę idącego z dmuchawą samochodową i radioodtwarzaczem CD. Na widok policjantów podjął on próbę ucieczki. Kryminalni ruszyli za nim w pościg, w wyniku którego złodziej został zatrzymany. Jak się okazało przedmioty, które posiadał zostały skradzione z zaparkowanych samochodów.

Śledczy, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że 19-latek odpowiada również za kradzież kamer monitorujących, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Starogardu Gdańskiego. Wartość skradzionych urządzeń służących do rejestracji obrazu wyniosła ponad 6 tys. zł. Przestępca usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim podjął decyzję o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Interweniujący w tej sprawie śledczy sprawdzą, co stało się ze skradzionymi kamerami.

 

 

Naziemna telewizja cyfrowa na Kociewiu jest już faktem. 18 darmowych programów w bardzo dobrej jakości dociera już prawie do wszystkich. W budownictwie jednorodzinnym wystarczy zakupić dekoder lub telewizor przystosowany do odbioru programów cyfrowych i oglądać. W osiedlach, tam gdzie sygnał telewizyjny dostarcza firma UPC darmowej telewizji cyfrowej nie będzie.

Komentarzy 121

Skomentuj© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.