logo

Prezydent Lech Wałęsa na stałe w I LO

Wysłany: wtorek, 15 październik 2013 07:57 przez: Administrator

walesa2

Wczoraj przed południem, 14 października 2013 roku, w auli I liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się uroczystość odsłonięcia portretu jedynego żyjącego polskiego noblisty – Prezydenta Lecha Wałęsy.

Niestety, z powodu stanu zdrowia – prezydent przebywa na badaniach kontrolnych w szpitalu i nie mógł przybyć w tym czasie do Starogardu. Godnie reprezentował go jego bliski przyjaciel, poseł na Sejm RP Jerzy Borowczak. To właśnie poseł Borowczak obiecał zebranym, że noblista z Gdańska odwiedzi I Liceum Ogólnokształcące, żeby samemu zobaczyć obraz pędzla Joanny Maleszyk, który w chwilę po uroczystości został powieszony na jednej ze ścian auli, pomiędzy portretami Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej.


Sama uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym starosta starogardzki Leszek Burczyk przywitał zaproszonych gości i zgromadzoną młodzież. Następnie dwoje drugoklasistów – Julia Weber i Mikołaj Gajda, na tle multimedialnej prezentacji przedstawiło krótko sylwetkę pierwszego przywódcy Solidarności.
Po odsłonięciu portretu, którego dokonał starosta starogardzki, dyrektor I LO Wiesława Górska i poseł Jerzy Borowczak, ten ostatni wygłosił, w imieniu Lecha Wałęsy krótkie przemówienie. Kolejnym uroczystym akcentem uroczystości było wręczenie Medalu Starosty Starogardzkiego oraz pamiątkowej akwareli, którego na ręce posła Borowczaka dokonali starosta Leszek Burczyk i członek zarządu powiatu Patryk Gabriel.
Uroczystość zakończyły wystąpienie senatora Andrzeja Grzyba i podsumowanie, którego dokonała gospodyni szkoły pani dyrektor Wiesława Górska.

/materiał nadesłany/

Komentarzy 39

Skomentuj© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.