Pracowity weekend dla służb ratunkowych

Wysłany: poniedziałek, 09 wrzesień 2013 15:59 przez: Administrator
drukuj email skomentuj

Star wyp1Tylko podczas soboty i niedzieli na drogach powiatu starogardzkiego doszło do siedmiu wypadków drogowych, w których rannych zostało 9 osób. Trzy zdarzenia miały miejsce na ulicach Starogardu Gdańskiego. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

 

Pracowity weekend mieli policjanci z powiatu starogardzkiego. Tylko w sobotę i niedzielę dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant otrzymał aż 7 zgłoszeń w sprawie wypadków drogowych. Uczestniczyło w nich łącznie 18 osób i 15 pojazdów. W wyniku doznanych obrażeń ciała 9 osób trafiło do szpitala. Do 3 wypadków doszło na terenie Starogardu Gdańskiego. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa.

Interweniujący na miejscu policjanci stwierdzili, że 2 z 11 kierowców nie posiadało prawa jazdy, a jeden z uczestników miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto od jednego ze sprawców wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Aby ustalić jego trzeźwość policjanci pobrali krew.

Skierowani na miejsce mundurowi ustalili wstępny przebieg tych wypadków, a policyjny technik zabezpieczył pozostawione przez pojazdy ślady. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Star wyp2

Star wyp3

Naziemna telewizja cyfrowa na Kociewiu jest już faktem. 18 darmowych programów w bardzo dobrej jakości dociera już prawie do wszystkich. W budownictwie jednorodzinnym wystarczy zakupić dekoder lub telewizor przystosowany do odbioru programów cyfrowych i oglądać. W osiedlach, tam gdzie sygnał telewizyjny dostarcza firma UPC darmowej telewizji cyfrowej nie będzie.