logo

Bez dokumentów, pasów ale za to na podwójnym gazie

Wysłany: wtorek, 19 marzec 2013 17:36 przez: Administrator

policja budynek

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie, brak prawa jazdy i dokumentów od pojazdu oraz niezapięte w trakcie jazdy pasy bezpieczeństwa to lista wszystkich nieprawidłowości ujawnionych przez policjantów z Kalisk podczas kontroli drogowej kierowcy osobowego opla. Teraz odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz szereg innych wykroczeń drogowych.

 

W miniony poniedziałek policjanci z Kalisk podczas patrolu zauważyli osobowego opla który w drzwiach po stronie kierowcy miał przytrzaśnięty pas bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło około godziny 21:00 w miejscowości Cieciorka. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało ich rozmówca był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu kościerskiego w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz nie posiadał dokumentów od pojazdu i uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Niebawem zatrzymany przez policję 30-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz brak wymaganych podczas kontroli dokumentów.

 

Komentarzy 2

Skomentuj© STOLICAKOCIEWIA.pl 2012-2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin serwisu. Projekt: Paweł Brzycki.