Będą kary za narkotyki i łapówkę

Wysłany: czwartek, 14 marzec 2013 10:11 przez: Administrator
drukuj email skomentuj

Stg-narkotyki-woreczki

We wtorek podczas przeszukania mieszkania 19-letniego mieszkańca Starogardu policjanci znaleźli narkotyki. Za ich posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Również we wtorek policjanci ze Skarszew zatrzymali 59-letniego kierowcę volkswagena, który prowadził swoje auto pod wpływem alkoholu i próbował przekupić kontrolujących go funkcjonariuszy. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 15:00 na ulicy Chojnickiej w Starogardzie. Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci zauważyli, że spisywany 19-latek wykazuje oznaki zdenerwowania. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie 5 woreczków strunowych z suszem roślinnym. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli kolejne porcje środków odurzających. Łącznie zabezpieczono ponad 10 gram suszu roślinnego. Policyjny tester wykazał, że była to marihuana.

Obecnie śledczy ustalają źródło z jakiego mógł pochodzić zabezpieczony narkotyk. Niebawem zatrzymany przez kryminalnych 19-latek usłyszy zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Do policyjnego aresztu trafił też 59-letni kierowca volkswagena, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze Skarszew. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w miejscowości Wolny Dwór. Podczas kontroli drogowej interweniujący policjanci wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Aby uniknąć odpowiedzialności i nie stracić prawa jazdy mieszkaniec gminy Skarszewy włożył do kieszeni funkcjonariusza 200 zł łapówki. Zaraz po tym trafił do policyjnego aresztu. Niebawem 59-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.